User Tools

Site Tools


ovrha_na_placu_20.05.2013

Ovrha na plaću

Pitanje:

Ako zaposlenik ima otplatu redovnog kredita i sada je dobio ovrhu, je li 1/3 plaće (koju smijemo ovršiti) prije ili poslije odbijenog kredita?

Odgovor:

Vi najprije morate utvrditi prednosni red i to na način koji je dan sud ili javni bilježnik zaprimio Prijedlog za ovrhu od ovrhovoditelja (to je na desnoj strani navedeno kod urudžbenog broja. Normalno mora biti žig ovršnosti i pravomoćnost),a i morate pripaziti da to nije datum Rješenja o ovrsi. Ako je ovršni prijedlog upućen preporučeno putem davatelja poštanskih usluga,dan predaje davatelju poštanskih usluga smatra se danom primitka u sudu (čl.180.st.2 novog Ovršnog Zakona). Prednosni red kod otplate kredita se utvrđuje kao dan kad je poslodavac primio Izjavu o administrativnoj zabrani na plaću ili po novo odobrenim kreditima Izjavu o zabrani na plaću ili neki drugi dokument o zaplijeni kredita na plaći. I sada Vam neće biti teško utvrditi prednosni red, ako je Prijedlog za ovrhu sud zaprimio prije nego što ste Vi dobili Izjavu o administrativnoj zabrani onda prednost ima ovrha, bez obzira što ste obustavljali kredit, a može biti i obrnuto.

Actarius Grupa d.o.o.

info@actarius.hr

izvor: http://www.racunovodja.hr/ovrha-na-pla-u-uniqueidRCViWTptZHKKR9gb8ZvmpKbUwQ3T0TuR/?justlogged=1

ovrha_na_placu_20.05.2013.txt · Last modified: 2014/09/24 06:49 (external edit)