User Tools

Site Tools


faq_promjena_poslovodje

Table of Contents

Pitanje

Da li je potrebno prijaviti novog poslovođu u izdvojenom pogonu obrta?

Opis

Obrtnik mijenja poslovođu u izdvojenom pogonu. Prethodni poslovođa je bio uredno prijavljen. Da li obrtnik mora prijaviti novog poslovođu za taj pogon, ili može i dalje koristiti rješenje od prethodnog?

Odgovor

Prilikom promjene poslovođe u izdvojenom pogonu, obrtnik mora prijaviti novog poslovođu nadležnom županijskom uredu, koji izdaje odgovarajuće rješenje. Ovo je prema čl. 23 Zakona o obrtu (N.N. 49/03), kojim se zahtjeva da poslovođa mora ispunjavati određene propisane uvjete. Znači rješenje županijskog ureda se odnosi samo na tog određenog poslovođu, i samo za taj izdvojeni pogon. Čl. 83., st. 6. Zakona propisuje kaznu od 2.000 do 20.000 kuna za prekršaj.

dr.sc. Goran Gašparović 2008/04/24 19:16


Pitanja slobodno šaljite na info@actarius.hr.

faq_promjena_poslovodje.txt · Last modified: 2014/09/24 06:49 (external edit)